Stiftet 31. mars 1971

Dommere og resultater for OES på norske utstillinger 2019

Dommere blir oppdatert etterhvert

Dato er linket til resultater der det har deltatt OES,.

Type er linket til evnt.finaleresultater

DatoTypeStedFylkeArrangørDommer
19.01natLetohallenAkershusNorsk Schnauzer Bouvier Klubb Oslo/AkershusMarit Sunde, NO
20.01natLetohallenAkershusNorsk Grand Danois KlubbMaija Heinilä, NO
10.02natEtneHordalandØlen-Etne-Vindafjord HundeklubbSean Dalmar, IE
15.02INTTelemarkNKKLena Danker, FI
17.02NORDTelemarkNKKHelge Werner Hagen, NO
23.02natLindåsHordalandNorhordland HundeklubbRita McCarry-Beattie, IE
02.03natLetohallenAkershusNorsk MiniatyrhundklubbSonny Ström, SE
03.03nat
Letohallen

Akershus

Norsk Miniatyrhundklubb Oslo/Akershus
Ana Beatriz knoll, BR
16.03INTKristiansandVest AgderNKKBoguslaw Chmiel, PL
30.03natNordkjosbotnTromsNorsk Miniatyrhund Klubb Nord-NorgeMartin Johansson, SE
31.03nat
Nordkjosbotn

Troms

Norsk Miniatyrhund KlubbHelgeland
Astrid Lundava, EE
07.04NORDBergenHordalandNKKMark Wibier, DE
13.04natVarhaugRogaland
Norsk Miniatyrhund Klubb Rogaland
Antonio Di Lorenzo, NO
14.04nat
Varhaug

Rogaland

Norsk Miniatyrhund Klubb Sogn Og Fjordane
Eva Nielsen, SE
21.04natLetohallenAkershusKlubben For Gårds- Og FjellhunderRoberto Schill, RO
27.04nat
Letohallen

Akershus
Norsk Berner SennenhundklubbMichael Leonard, IE
27.04natKvalsundFinnmarkHammerfest og Omegn HundeklubbPirjo Aaltonen, FI
27.04natSunndalsøraMøre & RomsdalSurnadal og Rindal HundeklubbNemanja Jovanovic, RS
28.04nat
Kvalsund

Finnmark
Vest-Finnmark FuglehundklubbMarkku Kipinä, FI
28.04nat
Sunndalsøra

Møre & Romsdal
Sunndal HundeklubbPhilip Behan, IE
28.04natLetohallenAkershusNorsk Dobermann KlubMyriam Vermeire, BE
04.05INTÅlesund
Møre & Romsdal
NKKMaria Teresa Mondo Gabrielli, IT
05.05NORD
Ålesund

Møre & Romsdal
NKKMarianne Holm, FI
25.05natFenstad stadion, NesAkershusNorsk Tibetansk Terrier KlubbJørgen Hindse, DK
25.05natTromsøTromsTromsø HundeklubbMartin Baskaran, ES
26.05INTTromsøTromsNKK Troms/FinnmarkGodelieve De Wit-Bazelmans, NL
26.05natOrreRogalandSør-Rogaland BrukshundklubbAstrid Lundave, EE
26.05natFenstad stadion, NesAkershusNorsk Shih Tzu KlubbRob Douma, NL
01.06OESSandefjordVestfoldNorsk Old English Sheepdog KlubbJadranka Mijatovic, HR
02.06NORDSandefjordVestfoldNKKAnders Tunold-Hanssen, NO
15.06natBodøNordlandSalten BrukshundklubbRatibor Cekic, RS
16.06natBodø
Nordland

Vågan Hundeklubb
Nenad Maric, RS
21.06natKirkenesFinnmarkKirkenes og Omegn HundeklubbAntonio Di Lorenzo, NO
22.06natOrkdalTrøndelagOrkdal HundeklubbSusan Kealy, IE
23.06natOrkdalTrøndelagHitra og Frøya HundeklubbArvid Gøransson, SE
30.06INTTrondheimTrøndelagNKK, Crufts-kvalAnne Indergaard, NO
06.07natLeirfjordNordlandYtre Helgeland HundeklubbMarie Petersen, DK
07.07nat
Leirfjord

Nordland
Alstahaug Jeger og FiskeforeningArne Foss, NO
13.07natVestnesMøre og RomsdalSunnmøre HundeklubbCollette Muldoon, IE
14.07
nat

Vestnes

Møre og Romsdal
Vestnes HundeklubbIrina V Poletaeva, FI
20.07natVålerbanenHedmarkNorsk EurasierklubbMarkku Kipinä, FI
21.07nat
Vålerbanen

Hedmark

Norsk Eurasierklubb Østlandet
Charlotte Høier, DK
27.07natSkudeneshavnRogalandKarmøy HundeklubbZorica Blomqvist, SE
27.07natRådeØstfoldDrøbak HundeklubbÅke Cronander, SE
27.07natSvolværNordlandVågan HundeklubbMichael Leonard, IE
28.07nat
Skudeneshavn

Rogaland
Norsk Lhasa Apso KlubbSvein Bjarne Helgesen, NO
28.07natRådeØstfoldMoss og Omegn HundeklubbCsaba Zsolt Lokodi, RO
03.08INTFauskeNordlandNKKJohn J. Walsh, IE
10.08natMosjøen
Nordland
Vefsn HundeklubbBirte Scheel, DK
10.08natLetohallenAkershusNorsk Dalmatiner KlubbJetta Tschokkinen, FI
11.08nat
Mosjøen

Nordland
Rana Trekk- og BrukshundklubbKresten Scheel, DK
11.08nat
Letohallen

Akershus

Norsk Dalmatiner Klubb Gruppe Oslofjord Vest
Jean-Jaques Dupas, FR
18.08INTLillehammerOpplandNKKMark Johnston, AU
24.08nat
TromsøTromsTromsø HundeklubbEva Nielsen, SE
24.08natKristiansandVest AgderNorsk Leonberger KlubbJuta Haranen, EE
25.08nat
Kristiansand

Vest Agder
Norsk Terrier Klub AgderIlona Onstenk Schenk, NL
25.08natSelbuTrøndelagNorsk Schnauzer Bouvier Klubb TrøndelagIuza Beradze
25.08natTromsøTromsNorsk Dalmatiner Klubb Troms/FinnmarkMaria/Luise Doppelreiter, AT
31.08natSteinkjerTrøndelagSteinkjer HundeklubbHele Werner Hagen, NO
31.08natSkjomenNordlandNorsk Berner Sennenhundklubb NordCatherine Rooney, IE
01.09natSkjomen
Nordland
Narvik HundeklubbJari Partanen, NO
07.09natOppdalTrøndelagGauldal HundeklubbWera Hubenthal, NO
08.09nat
Oppdal

Trøndelag
Oppdal HundeklubbÅke Cronander, SE
14.09INTOrreRogalandNKK RogalandLeif Ragnar Hjorth, NO
21.09natSortlandNordlandSortland Hundeklubb
22.09nat
Sortland

Nordland
Bjerkvik Hundeklubb
28-29.09natBergenHordalandBergen Selskaps- og BrukshundklubbMichael Leonard, IE
05.10NORDHarstadTromsNKKIrina V. Poletaeva, FI
12-13.10natFørde/NaustdalSogn og FjordaneFørde BrukshundklubbDusko Jovanovic, RS
19-20.10natKongsbergBuskerudKongsberg Hundeklubb
09.11natLetohallenAkershusNorsk Miniatyrhund Klubb
09-10.11natStordHordalandFitjar-Stord Hundeklubb
10.11nat
Letohallen

Akershus

Norsk Miniatyrhund Klubb Hedmarh
15.11NORDLillestrømAkershusNKK, NV-19Mark James, NL
17.11INT
Lillestrøm

Akershus
NKK, Crufts-kvalWenche Eikeseth, NO
28-29.12nat
Letohallen

Akershus
Norsk Dobermann Klub